Přece nechcete být otrokem vlastní hypotéky

Už jste se zařadili mezi ty, kteří se neohroženě vrhli do koupě vlastního domu díky spolufinancování zdánlivě přátelskou finanční institucí? Nebo stále ještě přešlapujete na místě a pomalu odtrháváte okvětní lístky se slovy „Půjdu do rizika!“, „Nepůjdu do rizika...“? Zkrátka pokud ve svých úvahách skloňujete hypotéku z jakéhokoliv důvodu, nejspíše jste už narazili na některý z těchto problémů:

 • Úrokové sazby pravidelně rostou a s tím samozřejmě také Vaše měsíční splátky.
 • Nemovitost časem ztrácí svou hodnotu, proto může banka žádat dozajištění nebo zesplatnění úvěru. Ano, úhradu celé zbývající částky!
 • Pokud Vám banka zabaví nemovitost z důvodu nesplácení hypotéky, musíte úvěr doplatit i bez střechy nad hlavou.
 • I bankovní sektor může zažít krušné chvilky, a to pak často vede k růstu hypotečních sazeb a jisté neochotě bank půjčovat nejen novým klientům.
 • A co když přijdete o zaměstnání?
 • Nebo se Vaše výplatní páska citelně ztenčí?
 • Ani dlouhodobou nemoc si nikdo neplánuje...
 • Bude Vaše aktuální finanční rezerva na dlouhé období splátek vůbec stačit?
 • A co když… Doplňte si jakoukoliv z nečekaných změn, kterých je život plný.

Kdo by v takové situaci neuvítal schované eso v rukávu?

 • Buďte nadčasoví a třiďte také majetek!

Zkrátka nedržte všechna svá aktiva pouze v jednom šuplíčku a roztřiďte si je na tři úhledné hromádky:

 • Finance včetně hotovosti, cenných papírů nebo spoření
 • Nemovitosti a případné hypotéky
 • Komodity v podobě drahých kovů

Proč tak komplikovaně?

Protože svět finančnictví není černobílý. Nikdo nemůže říct, že hodnota nemovitostí soustavně poroste, zatímco akcie půjdou ke dnu. Ne, každá z těchto tří škatulek je totiž na ekonomickém výsluní právě třetinu doby. A to prostým reagováním finančního trhu na sebe sama. Vzpomeňte na rok 2008, kdy splaskla bublina nemovitostního boomu. Ty rapidně ztratily svou hodnotu, přišla recese, inflace a krize jak do sektoru nemovitostí, tak i financí. Ale podívejte se na kurzy drahých kovů v tomto období. Ano, hádáte správně, v té době byly na výslunní právě komodity a ti, kteří v nich měli doporučenou třetinu majetku, zmíněnou krizi pocítili nejméně. Z logiky věci vyplývá, že čím přesněji rozdělíte svůj majetek na tyto třetiny, tím stabilnější bude Vaše finanční situace za jakéhokoliv období.

 • Chcete, aby finanční stabilita byla i Vaší realitou?

Rádi Vám s tím pomůžeme. Chápeme totiž, že není úplně běžné se rozmyslet a z fleku si koupit zlato třeba za milion. Proto Vám poskytneme schůdné a funkční řešení v podobě postupného spoření do zlatých investičních slitků, které si od nás postupně přebíráte. Doporučená částka měsíčního spoření přitom záleží na výši Vašeho hypotečního úvěru. Koneckonců, jde právě o to vyvážit pocit nejistoty z úvěru jistotou nabytou z komodit.

Naspořte si s Bezpečnou hypotékou zlatou rezervu, která Vás ochrání před hypotéčními riziky a jinými finančními nesnázemi. Nepodřizujte se vrtochům finančního trhu a mějte svou hypotéku konečně pod kontrolou!

CHCI MÍT HYPOTÉKU VYVÁŽENOU ZLATEM

STÁLE NA VÁŽKÁCH?

A je to proto, že:

 • si myslíte, že snad vidím hypotékovou problematiku příliš černě?
 • se Vám zdá konkurence levnější?
 • Vám připadá poplatek příliš vysoký?
 • nemáte momentálně „zbytečné“ finanční prostředky
 • si chcete počkat na vzrůstající kurz zlata?

Trefila jsem se do toho, co se Vám právě honí hlavou? Je naprosto logické a dokonce přínosné, že nad věcí uvažujete, pochybujete a celou situaci zvažujete. Dostanete se tak až k jádru problému, s čímž Vám ráda pomůžu. Pojďme si tedy společně odpovědět na otázky, které Vás zajímají.

Vidíte to moc černě

Snad, ale není lepší být připraven než zaskočen? Když hlásí déšť, berete si s sebou deštník? A jaká situace je pro Vás příjemnější - mít s sebou ochranu před nečasem, i když nakonec ani nekáplo, nebo mávnout rukou nad sýčkováním rosniček a nakonec promoknout na kost? Samozřejmě všichni doufáme, že se nám krize vyhne obloukem. Jisté ale je, že papírové peníze a naše úspory na nich založené každým rokem pozvolna ztrácí svou hodnotu. Zlato je pak oním deštníkem, který nás před touto reakcí trhu ochrání.

Oproti konkurenci jste drazí

Mít přehled je v problematice hypoték a finančních jistin klíčové, a proto Vás chválím, že jste si udělali průzkum. Je ale potřeba si v nově nabytých informacích udělat jasno. Jaký typ konkurence máte přesně na mysli? Kamennou prodejnu, poradenskou společnost nebo třeba e-shop? Bezpečná a chytrá investice do zlata vyžaduje silného partnera se značným počtem spořících klientů, což stabilně generuje přiměřený zisk. Právě ten zajistí, že i za patnáct let bude stále na trhu a Vy budete mít jistotu rychlého a výhodného odprodeje. Nezřídka se setkáváme s klienty e-shopů, kteří potřebují odprodat zlato nabyté právě u konkurence, která dnes už ale neexistuje nebo není solventní pro zpětný odkup.

Dalším důležitým kritériem pro fundovaný výběr je uvědomění si, že nižší nákupní cena neznamená vyšší konečný zisk. Instinkt člověku velí, že vidí-li dva konkurenty, kteří mají stejný rozdíl v ceně nákupu a výkupu, bude výhodnější volit toho s nižší nákupní cenou a nechat zlato pracovat za menší kapitál. Ukažme si na konkrétním příkladu, jestli je v tomto případě moudré instinktu slepě důvěřovat.

Po pečlivém studiu stability společností Vám v užším výběru zůstalo GG a přímý konkurent řekněme ZZ a Vy jste se rozhodli pro koupi jedné unce zlata neboli 1oz. Od obou společností jste se dozvěděli následující informace:
Nákupní cena u GG činí 30 000 Kč, výkupní pak 28 000 Kč.
Nákupní cena u ZZ činí 28 000 Kč, výkupní pak 26 000 Kč.
Samozřejmě, že pro udržení nadčasovosti příkladu značně zaokrouhluji a nepočítám s přesným aktuálním kurzem. Co Vás ale zřejmě zaujalo více, je totožný rozdíl mezi nákupní a výkupní cenou obou společností. Logicky Vás tedy nejspíš napadlo, že stejné množství zlata pořízené za nižší cenu je přece jasně lepší kauf! Pojďme si tuto domněnku raději ještě ověřit. Zlatou pojistku si budujeme pro období krize a nestability. Z nedávné historie víme, že v takovémto období dokáže zlato za jednu dekádu zvýšit svou hodnotu i 24x. Ale držme se více při zemi a počítejme jen s desetinásobným zhodnocením. Společnost GG Vám pak unci vykoupí za 280 000 Kč, ZZ za 260 000 Kč. Ano, při nákupu u ZZ jste sice okamžitě ušetřili 2 000 Kč na unci, ale při výkupu jste se ošidili o 20 000 Kč. Vaše ztráta tak činí 60 % z původního vkladu. Pokud byste investovali 100 000 Kč, činil by takovýto prodělek tedy 60 000 Kč. U milionu by se ztráta vyšplhala na... Myslím, že není třeba pokračovat.

V neposlední řadě je nutné také zmínit, že v ceně nákupu je u GG zahrnut také klientský servis, který obnáší:

- on-line klientský přístup 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Máte tak neustálý přehled kolik kovu a za jakou cenu Vám právě nakupujeme.
- garanci zpětného odkupu a likviditu v řádu hodin.
- osobní přístup poradce.

O proklientském přístupu příkladové společnosti ZZ samozřejmě nejsem informována.

Poplatek je příliš vysoký

Jak už jsem Vám nastínila v odpovědi na naši cenovou politiku vůči konkurenci, při spoření do zlata je potřeba uvažovat nad celkovou návratností. Vezměme to teď ale také z trochu jiného úhlu pohledu. Pokud se rozhodnete pro investici do drahého kovu prostřednictvím spoření, získáte mnohem výhodnější cenu za 1 gram. To proto, že slitky větších gramáží jsou cenově výhodnější než slitky malé. Investujete tedy do slitků, které by jinak při jednorázové platbě pro Vás mohly být nedostupné.
Poplatek Vám také vynahrazujeme bonusovým programem. Klienty, kteří u Golden Gate pravidelně spoří, odměňujeme bonusovými gramy navíc. Klienti s vyšší cílovou částkou mají po započtení bonusového kovu spoření prakticky zdarma. A nezřídka kdy se dokonce stane, že bonus je větší než poplatek. Spoříte tedy vlastně téměř zadarmo.

Není kde ještě ukrojit z rozpočtu

Sotva přijde výplata, ani se nenadějete a peníze se okamžitě rozkutálí? Rozumím Vám. Poplatkům se člověk nevyhne a příležitostí, kde vydělané peníze utratit, je dnes více než kdy jindy. Zároveň je dnes ale také mnohem větší nutnost myslet i na zadní vrátka a zajistit si tak klidný spánek. Jaký ten má cenu? 20 % z vašeho výdělku.

Ne, toto číslo jsem nestřelila jen tak od boku, ale vychází z pravidla 1 – 7 – 2. Rozkrojte si výplatu natři části a eliminujte tak možná finanční rizika. 10 % měsíčního příjmu je pro Vaši radost. Odměňte se za to, jak tvrdě pracujete a rozmazlujte se bez výčitek. 70 % pak spolykají životní náklady, tedy bydlení, leasing, hypotéka, poplatky operátorům, strava, oblečení a další nutnosti. Zbylo nám tedy 20 %, které slouží k tvorbě rezerv. K těmto penězům byste raději neměli mít přímý přístup, aby se nestaly zdrojem pro pokrytí většího a většího množství zdánlivě nutných poplatků. Je tedy lepší odvádět je na speciální účet nebo rovnou investovat.

Procentuální rozložení financí věnovaných na rezervy mezi různé spořící nástroje je samozřejmě zcela na Vás. U Golden Gate začíná měsíční spoření už od 500 Kč a jeho výši si zcela flexibilně určujete sami. V tíživé situaci je navíc možné spoření zcela přerušit bez jakékoliv penalizace.

Lepší je čekat na vzrůstající kurz zlata

Kupovat levně, prodávat draze. Známé a velmi oblíbené obchodnické pravidlo. Proč se tedy lidé v otázce peněz často chovají přesně opačně? Copak chcete utratit své peníze za trochu malého množství drahé komodity tržně na vrcholu nebo velké množství aktuálně levné komodity? Copak není Vaším cílem levně nakoupit a draze prodat v ten správný čas?

Nedoporučuji ovšem ani úzkostlivé čekání na tržní pokles aktuální kupní ceny zlata, nýbrž investovat pravidelně. Díky tomu se nákupní cena zprůměruje a Vy nemusíte otrocky sledovat podrobné analýzy tržní hodnoty zlata a ušetřený čas tak věnovat rodině nebo svým zálibám.

Ještě stále váháte?
Trefila jsem se do toho, co se Vám právě honí hlavou? Pojďme si odpovědět spolu ještě na další otázky

- jsme podle Vás příliš krátce na trhu?
- zlato Vám nepřinese žádný tok peněz neboli cash flow?
- chcete investovat pouze do svého businessu?
- tápete, jak poznat, zda je zlato vůbec pravé?
- už máte svého finančního poradce?

Zlato nepřináší žádný tok peněz na rozdíl od nemovitostí

Rádi byste investovali do nemovitosti a užívali si pravidelné měsíční platby od Vašich nových nájemníků? Cítíte větší stabilitu v tomto na první pohled okamžitém pasivním příjmu, zatímco Vám připadá, že se na cenný kov v temném trezoru jen obrazně práší?

Zlato Vám přináší stabilitu v dlouhodobé perspektivě, jelikož nákupem fyzického zlata získáváte hmotnou věc, jejíž hodnota je prověřena historií. Navíc máte finance neustále na dosah, protože zlato je likvidní, tedy směnitelné za peníze v řádu desítek hodin prakticky kdekoliv po světě. Můžete ho také u některých bank použít přímo jako zástavu po vzoru zmíněných nemovitostí. Co ale jistě oceníte, zlato nevyžaduje Vaši pozornost, údržbu, rekonstrukci, ani nepřidělá vrásky díky problémovým nájemníkům. Zlato Vám tiše a bez nároků zajišťuje stabilní a klidnou budoucnost.

Jste na trhu příliš krátce

Doba působnosti na trhu je jistě jedním z klíčových parametrů při posouzení jistoty a stability společnosti. Je šest let opravdu krátkou dobou? Spoření do drahých kovů je v České republice teprve v plenkách a my patříme mezi firmy, které jsou na trhu nejdéle. Za tu dobu jsme s 15 000 spokojenými klienty ovládli 50 % českého trhu. Nebojím se tedy říct, že jsme momentální jedničkou na českém trhu.

Jako akciová společnost, za níž stojí silný investor, procházíme každoročně přísným auditem. Ale to nejpodstatnější je, že Vy máte přece zlato v ruce!

Investice jen do vlastního businessu

Období, kdy se daří a business roste, je velmi motivační a přímo vybízí k tomu, abyste nejen svou pozornost ale i finance věnovali především jemu. To samozřejmě chápu. Dovolte mi ale otázku. Nastalo někdy v minulosti období, kdy se Vám zase až tolik nedařilo? A nebylo by uklidňující mít rezervu, která by Vám pomohla toto období překlenout? Důležité je také si uvědomit, že rezervu si budujeme pro období krize a stagnace. Budete tedy svou rezervu vytvářet z aktiv, co v krizi klesají nebo rostou?

Věděli jste, že zlato může být také majetkem firmy a lze ho tedy zahrnout do daně? Vytváříte-li zlatou rezervu pro firmu, stále tak investujete do svého businessu, jen tentokráte i s myšlenkou na zajištěnou budoucnost.

Jak se dá poznat pravé zlato od kočičího

Zlatý trh je velmi dobře hlídán a monitorován. Každá zlatá cihla má svůj vlastní certifikát a je opatřena zcela unikátním výrobním číslem. Podle velikosti slitku je certifikát buď zataven v ochranné fólii spolu se slitkem, nebo je přiložen zvlášť ve formátu A5.

Na každém slitku je vyraženo logo výrobce, země původu, hmotnost, ryzost, punc a výrobní číslo. Slitky odpovídají londýnskému standardu Good Delivery, a jsou proto bez problémů akceptovány na všech světových trzích.

Proč volit nás místo známého finančního poradce

Nepřísluší mi a ani nechci posuzovat profesní kvality Vašeho stávajícího finančního poradce. Ráda Vám ale v krátkosti shrnu benefity, které s sebou investice do zlata přes naši společnost přinesou.

- Jistota a stabilita zavedené společnosti s širokou klientskou základnou.
- Minimální rizika při nákupu, kdy je standardem dohled notáře či zálohové platby
- Osobní poradenství a proklientský přístup. Na všechny Vaše dotazy osobně zodpovím a budete-li mít zájem, zašleme Vám i profesionální newsletter s aktuálními novinkami ze zlatého světa
- Vzděláte se na workshopech či přednáškách, které mají naši klienti zdarma, či se zlevněným vstupným.
- Reálný zisk díky unikátním spořícím plánům a nepodhodnoceným nákupním cenám
- Lukrativní výkupní ceny, které jsou u všech kovů nad burzou. V porovnání s mnohými e-shopy, jejichž výkup se pohybuje 5 – 10 % pod touto hodnotou, čímž zcela pozbývá smysl papírová výhoda jejich nižšího nákupu.
- Velké množství zboží skladem. Svůj slitek obdržíte bez čekání. Díky široké klientele jsme dostatečně stabilní k tomu držet si zlaté zásoby. Oproti tomu e-shopy bez spořících klientů nemohou riskovat výkyv ceny zlata na burze, a proto ho okamžitě pojistí a pošlou do slévárny. Toto přetavení výrazně snižuje výkupní cenu.
- Okamžitá likvidita. Hned druhý den po obdržení kovu odesíláme peníze na Váš účet.
CHCI BEZPEČNOU HYPOTÉKU

VÝHODY BEZPEČNÉ HYPOTÉKY

VÝHODA 1

Dozajišťuje pokles cen nemovitosti.

VÝHODA 2

Dozajišťuje hypotéku, když rostou úrokové sazby - splátky.

VÝHODA 3

Při ekonomické krizi hodnota zlata roste.

VÝHODA 4

Dostatečná rezerva by měla být ve výši 30 % hypotéční splátky, optimálně 50 %.

CHCI BEZPEČNOU HYPOTÉKU

JEŠTĚ JE ČAS

CHCI BEZPEČNOU HYPOTÉKU