Jak a kde hledat, aby vás to nestálo fůru času. Mé zkušenosti s realitkou…

Nyní vlastním 2 byty, ale nebylo tomu tak…. Koupě těchto 2 bytů předcházelo projití desítek nemovitostí….

Každopádně je důležité, mít hledání pod kontrolou a pokud možno hledat bydlení více kanály. Dobré je také mít jasno, co od realitní kanceláře vyžaduji – více viz Checklist 2 v mém eBooku.

Checklist 2 Výběr specialisty / checklist – pohovor či interview, zda vám specialist opravdu může pomoci?

Už jsme si ujasnili co hledat… nyní si odpovíme na to jak a kde hledat

Zde velmi platí pravidlo:

Pořádně se porozhlédněte než si vyberete finálně byt…. “

Poté co víte, jaké přibližně máte finanční možnosti a jste rozhodnuti také, že chcete byt vlastnit, je třeba najít vhodný byt. Je dobré dle mého názoru si obejít alespoň 10 bytů než se finálně rozhodnete. Čím více bytů si prohlédnete, tím lépe budete rozumět skutečné hodnotě bytů na trhu nemovitostí. Když jsem hledala svůj první byt, tak to bylo kolem 10 bytů, u druhého bytu to již bylo kolem 30. Jedním ze způsobů, jak efektivně hledat je internet. Čím více informací budete mít, tím lépe budete moci vyjednávat a koupíte pro sebe to nejlepší bydlení.

1.   Internet – dávat link na cizí servery

Mezi základní servery, které jsme použili pro vyhledávání bytů přes nejrůznější zprostředkovatele patřily www.sreality.cz, www.reality.idnes.cz a www.nemovitosti.cz, dále pak komplexní vyhledávač www.gohome.cz – když si přečtete návod a naučíte se správně pracovat s klíčovými slovy, může to být hodně zajímavý zdroj informací.

Pokud chcete koupit nemovitost přímo od vlastníka, pak mezi dobré webové stránky patří www.realitnirevoluce.cz, který sdružuje nabídky všech dalších, jako jsou například www.bezrealitky.cz, www.annonce.cz a www.bazos.cz.

Co se týče novostaveb, tak je potřeba se nasměrovat na jednotlivé webovky developer příp. realitních kanceláří nasmlouvaných developery, např. pražskou nemovitost jsem kupovala od firmy Lexxus, brněnskou od Bohunických teras.

2.   Poptávka

Ty nejlepší nemovitosti na realitních serverech nenajdete, protože se hned prodají. Komu? Zájemcům, které mají realitní kanceláře ve svých databázích a přednostně je obesílají, ještě než zaplatí za inzerát. Jak se mezi ně zařadit? Nejdřív si založte za tím účelem speciální e-mailovou adresu, ať si nezahltíte tu, kterou běžně používáte. Potom si otevřete server www.sreality.cz a zvolte vpravo nahoře „Adresář“ – zobrazí se vám seznam realitních kanceláří podle počtu inzerátů, Těm nejdůležitějším, které se umístily například na prvních dvou, třech stranách, pošlete svoji poptávku a do detailů popište, jaký byt hledáte.

3.   Procházka

Třetí cesta k nalezení vysněného bydlení vede mimo virtuální realitu – projděte se v lokalitě, kde chcete bydlet, a mějte oči otevřené. Dívejte se po cedulkách nebo plachtách, které avizují chystaný prodej bytu. Tady uvedu, že moje pražská nemovitost takhle v podstatě byla nalezena, bohužel ale přes kontakt na ceduli developerského projektu mě nasměroval na Lexxus.

4.   Sousedi

Když máte štěstí a bydlíte v pronájmu v domě, kde se vám líbí, můžete dát sousedům do schránky vzkaz, že byste rádi koupili byt v tomto domě, kde již bydlíte jako spokojený nájemník. Může se totiž stát, že někdo právě ve všem domě uvažuje o prodeji, a tak může dojít k dohodě velmi snadno.

5.   Přátelé

Je dobře známá věc, že opravdovým bohatstvím jsou především sociální kontakty, naši přátelé a známí – záleží to ovšem na naší schopnosti tyto vztahy využít. Pokud hledáte nemovitost, mluvte o tom se svými přáteli, možná že nějaký jejich známý prodává právě takový byt, jaký vy hledáte.

A neváhejte využít také moderní nástroje – sociální média, jako je například Facebook. Vyvěste si tam zprávu „koupím byt“ v nějaké zábavné formě, ať mají vaši přátelé důvod ji sdílet. Často mohou vaše kontakty dobře zafungovat a pokud budete mít s prodávajícím společného známého, bude se vám lépe jednat.

Helena Lopraisová

Dávám lidem potřebnou kuchařku>> k řešení bydlení, ktera ušetři čas a peníze. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře

    Přidat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *